سوالات مصاحبه شغلی کارشناس سیستم عامل و سرور لینوکس

در این مقاله آموزشی به معرفی لیست سوالات مصاحبه شغلی متقاضیان کار کارشناس سیستم عامل و سرور لینوکس Linux و رمز موفقیت در پاسخ به پرسش های تخصصی روز استخدام می پردازیم.

 

رمز موفقیت در مصاحبه شغلی

امروزه مسئله شغل و استخدام یکی از اصلی ترین دغدغه های والدین، خانواده ها و خود فارغ التحصیلان دانشگاهی آماده به کار می باشد. جدا از این بحث که رشته تحصیلی کارجو چقدر بازار کار دارد عموما هر فردی با هر مدرک و تخصصی باید برای استخدام در مصاحبه شغلی شرکت نماید. موفقیت در هر مصاحبه استخدامی به شرطی امکان پذیر است که برای سوالات مصاحبه شغلی که قرار است از او پرسیده شود نسبت به سایر متقاضیان آمادگی بیشتری داشته باشد.

در این مقاله آموزشی به معرفی لیست سوالات مصاحبه شغلی کارشناس سیستم عامل و سرور لینوکس Linux و رمز موفقیت در پاسخ به پرسش های تخصصی روز استخدام می پردازیم. 

سوالات روز استخدام کارشناس سیستم عامل و سرور لینوکس

در لیست زیر شما تعدادی از سوالات مصاحبه شغلی کارشناس سیستم عامل و سرور لینوکس که به صورت متداول در بیشتر مصاحبه های این فرصت شغلی پرسیده می شود را مشاهده می کنید.

فرق اساسی سیستم عامل های لینوکس و یونیکس در حال حاضر چیست؟

فرق بین TCP و UDP چیست؟

تفاوت بین GRUB و LILO در سیستم عامل Linux چیست؟

پروژه گنو چه اهمیتی دارد؟

اگر بخواهید همه فایل های دارای پسوند tar که در دایرکتوری home شما وجود دارد را جستجو و سپس آنها را حذف کنید چه کاری انجام می دهید؟

تفاوت بین دستور locate و slocate در چیست؟

پروتکل SMTP چیست و چه کار انجام می دهد؟

سرویس samba چه کاری انجام می دهد؟

کدام سرویس از NFS برای دسترسی از را دور به فایل ها جهت سیستم لینوکس استفاده می کند؟

نام پروتکل ناامن برای انتقال فایل‌ها چیست؟

فرض کنید شرکت شما یک اتصال اینترنت با سرعت پایین (کند) دارد. شما از کدام سرویس لینوکس برای مدیریت این اتصال می توانید استفاده کنید؟

برای راه اندازی وب سرور کدام پورت ها روی فایروال باید باز باشد؟

برای سرور چه آی پی آدرسی لازم دارید؟

چه پورت هایی روی فایر وال برای استفاده از email server باید باز باشد؟

برای کلاینت ها از کدام IP استفاده می کنید؟ 

 

کامل تر کردن این نوشتار با ثبت نظر

فارغ از اینکه شما کارفرما، کارجو یا شاغل در این حرفه هستید، اگر در این زمینه تجربه دارید و احساس می کنید که می توانید سوالات بیشتر و مفید تری را در این باره مطرح نمایید تا مورد استفاده علاقه مندان این حوزه قرار بگیرد، از شما خواهشمندیم که برای تکمیل اطلاعات این بخش، نظر و پیشنهاد خود در رابطه با پرسش های عمومی و تخصصی روز مصاحبه شفاهی شغلی و سوالات مصاحبه شغلی کارشناس سیستم عامل و سرور لینوکس را در انتهای این مطلب ثبت نمایید.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟