چگونه در بهترین شرکتهای IT ایران استخدام شویم؟

شاید سوال خیلی از فارغ التحصیل های دانشگاه های برتر کشور این باشد که چگونه در بهترین شرکتهای آی تی IT و فناوری اطلاعات ایران استخدام شویم؟ یا نحوه جذب در شرکت های بزرگ و بین المللی در داخل و خارج کشور به چه شکل است؟ ما در اینجا به شما خواهیم گفت که چگونه رویای شغلی خود را تحققی بخشید و در شرکت های معتبر آی تی IT و فناوری ایران استخدام شوید.

چگونه در بهترین شرکتهای IT ایران استخدام شویم؟

امروزه فرآیندهای استخدام نیرو از شكل سنتی فاصله گرفته و ساختارهای پیچیده‌ای به خود گرفته‌اند و با استفاده از فناوری‌های پردازش اطلاعات، روند بررسی رزومه کاری متقاضیان استخدام در دنیا و حتی داخل کشور ایران تغییر کرده است. در سالخای قبل برای یك موقعیت شغلی چندین نامه از طرف کارجو و کارفرما دریافت می شد و موسسه کارفرما درخواست های استخدام را پس از دریافت باز و دسته‌ بندی می‌کرد. اما در حال حاضر نرم‌ افزارهای تخصصی وجود دارد که کار بررسی رزومه را به صورت نمیه خودكار انجام می‌دهند. امروزه به این سیستم های نرم افزاری جدبد، سایتهای کاریابی آنلاین گفته می شود که یکی از وبسایتهای تخصصصی در حوزه IT و فناوری اطلاعات همین سایت کامپیوتر جابز می باشد.

پیشنهاد هوشمند فرصت شغلی به کارجو و اعلان و اطلاع رسانی از طریق ایمیل

یکی از امکانات جذاب وب سایتهای برتر کاریابی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و IT اینست که براساس cv یا همان رزومه شغلی (Resume) و سوابق کاری، موقعیت شغلی به شما پیشنهاد می‌ دهد و اگر دسترسی ویژه داشته باشید درخواست استخدامی شما را با سایر رقبای شما مقایسه می‌نماید و تعداد افراد درخواست کننده به همراه موقعیت جغرافیایی، تحصیلات و تجربه آنها را اعلام می‌کند و می تواند شانس شما برای به دست آوردن یك فرصت شغلی تخمین بزند. بی دلیل نیست که مسئولان گزینش بهترین شرکتهای IT ایران از این فرصت عالی بهره مند گردند و به کمک سایتهای کاریابی آنلاین استخدام، به جذب افراد مورد نیاز بپردازند.

چگونه در بهترین شرکتهای IT ایران استخدام شویم؟

نقش مهم رباتها در شرکتهای برتر IT برای استخدام نیرو

امروزه کارجویان رشته های فناوری اطلاعات و برنامه نویسان کامپیوتری باید دقت داشته باشند كه در بیشتر شرکت ها و سازمانهای بزرگ، دیگر رزومه های کاری و سوابق شغلی جویندگان کار را انسان ها و مدیران كارگزینی و یا كارشناسان موسسات كاریابی باز و بررسی نمی كنند و در حال حاضر cv ها یا همان (Resume) توسط ربات Robot ها خوانده می شوند. این نرم افزارها با ساختارهای هوش مصنوعی و تحلیل هایی كه از طریق استخراج داده در اختیار دارند، بعد از پایش رزومه های مختلف مشخص می‌كنند که آن فرد ارزش مصاحبه شغلی را دارد یا خیر. بنابراین این نكته را باید بیش از پیش دقت كرد كه رزوه شغلی یا همان cv شما باید به گونه ای نوشته شود تا ربات‌ Robot ها بتوانند آنها را بخوانند.

یک رزومه جذاب برای خودتان ایجاد کنید

اگر واقعا قصد دارید در بهترین شرکتهای IT ایران استخدام شوید پس بهتر است یک رزومه جذاب برای خودتان ایجاد کنید و اطلاعات دقیق و کافی درباره خودتان بنویسید و از علایق متفرقه خودتان به شکلی زیبا توصیف کنید و حتی چیزهایی را که دوست ندارید را نیز بیان کنید و از بیان واقعیات زندگی خود نهراسید. در فضای كاری حرفه‌ ای امروز در بزرگترین شرکتهای فناوری ایران و حتی در تمام دنیا، شما به شکل کاراکتری نمایش داده شوید که مورد نظر خود شماست. لذا اگر لازم است شما در صحنه تئاتر زندگی نقشی را ایفا کنید، باید توجه کنید رزومه‌ کاری و سوابق شغلی تان مناسب با نقش خودتان باشد. در صورتی که رزومه شما آرایش مناسبی نداشته باشد، نباید انتظار پیدا کردن نقش مورد نظر هم داشته باشید. بنابراین یكی از مهمترین مباحث تمرکز بر روی بحث شخصیت پردازی و آمادگی برای ارائه تصویری جذاب و گویا از خودتان است. نحوه استخدام در شرکت های داخلی و خارجی از این بعد تفاوت چندانی با همدیگر ندارند رعایت این نکات درباره مهاجرت و نیز استخدام در شرکت های بین المللی نیز کمک کننده و راهگشاست.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟